• |
ide | kryesore

Dalin fotot/ Shikoni si do të jetë Pallati i Drejtësisë shqiptare

Arkiva, Lajme, Të fundit

Tre vjet pas miratimit të Reformës në Drejtësi, tashmë do kemi edhe një godinë që do e simbolizojë atë. Në kryeqytet u inaugurua të hënën në mbrëmje Pallati i ri i Drejtësisë ku do të qëndrojnë disa institucione të reja.

Ndërtesa quhet “Poli Drejtësia”, që nënkupton shumë institucione. Aty do të “strehohen”, Këshilli i Lartë i Prokurorisë, Këshilli i Lartë Gjyqësor dhe Shkolla e Magjistraturës.

Afro 270 persona si pjesë e administratës së KLP-së, KLGJ-së dhe Shkollës së Magjistraturës do të akomodohen në këto ambiente.

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

13 Comments

 1. Kjo gjeja ppp radhes a nuk duhet te kete ngjyre te kuqe???? Me cfare do mbaje brenda edhe koridoret te kuqe se nga jashte po e po.

 2. Pervec arrestimeve qe i bejne gjithmone naten, por tani kane filluar edhe inagurimet ti bejne naten. Edhe kesaj godine te re shume shpejt “do ti plasin ujrat e drejtesise “…..

 3. Ti komentues i mësipërm qe shkruan sikur jeni 4. Ta paska dhjer keq vetingu. Hani leket qe vodhet dhe komentoni tani, se pune tjeter nuk keni.
  Sa qesharak qe je.

 4. Tani shpetuam. Zoti ju bekoft .
  Erdhi momenti. Aty do mblidhen burrat me te respektum qe do sakrifikojne dhe vehten per detyren.

 5. nxirrni fotot me xhafen dhe ulsiun, aty e kuptojme se ne duar te kujt eshte reforma ne drejtesi

  Ndertesat jane fasada e zakonshme e rilindjes, nderkohe reforma eshte nje deshtim . si cdo pune tjeter e rames edhe reforma deshtoi. Deshtimi eshte i qellimshem. Rames dhe shokeve dhe miqve te tij politikane dhe bandite nuk i intereson funksionimi i drejtesise dhe fasada e reformes ne drejtesi. Nje drejtesi funksionale do te thote burg pa te drejte lirimi me kusht per Ramen dhe shume prej miqve dhe shokeve te tij.

  Por kjo gje sdo te ndodhe. Populli vezhderr shqiptar qe i voton keta plehra, dhe qe kenaqet me gezimin e pasurimin e kryetarit + partise, dhe qe ngopet me lugen bosh ne varferine tij te perhershme nuk ka pse te ankohet.

  juvja ka trajner te ri dhe eshte forcu shume , ka shanse per champions sivjet ?

 6. Po si mund te jeni kaq injorante?! Ndertesa eshte ndertuar dhe inauguruar kurse ju pyesni sa do kushtoje… Na mbyten injorantet, qe mire s’kuptoni as ato qe lexoni, po s’shikoni as nga syte!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu