• |
ide | kryesore

Video/ Shembet përtokë kur po shpallej fitues: drama e boksierit që po rrezikon jetën

Sport, Video

Imazhe dramatike, që natyrisht nuk janë të këshillueshme për persona me ndjeshmëri të lartë, ato që vijnë nga San Nicolàs, në Argjentinë, ku idhulli vendas Hugo Santillan ka mundur uruguajanin Eduardo Abreu në një ndeshje të vlefshme për titullin latin të peshave të lehta. Santillan ka nisur të humbasë ndjenjat piëkrisht ndërsa po shpallej si fitues, për të rrëzuar përfundimisht ndërsa po i ngrinin lart krahun në shenjë fitore. Santillan, 23 vjecar, është shtruar tashmë në spital në terapi intensive, pasi është operuar për një trompozë në tru. Mjekët kanë përcaktuar se gjendaj e tij është e rëndë dhe prognoza është e rezervuar.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu