• |
ide | kryesore

Forcohet rrethimi/ Policia zbraz dhe lokalet përreth Teatrit Kombëtar

Arkiva, Të fundit

Policia ka bllokuar një kafene private për të penguar qytetarët që t’i bashkohen protestës kundër shembjes së Teatrit Kombëtar. Sipas Exit.al, Bar Epiri, një kafene në pronësi private që ndodhet brenda kompleksit teatror, është mbyllur nga forcat e policisë pasi artistë e qytetarë po e përdornin atë për tu futur brenda teatrit.

Policia po i nderrmerr keto veprime ne shkelje te ligjit dhe pa asnje mandat.

Ndërkohë Forcat Speciale dhe Forcat e Ndërhyrjes së Shpejtë kanë rrethuar teatrin dhe po largojnë me dhunë gazetarët, kameramanët në krye të detyrës, si dhe qytetarë e artistë që po protestojnë.

2 Comments

  1. ka per te ju vur polic qelbi rama edhe kur te qini grat tuaja,kurse motrat e nenat pastaj do ju bej prostitute tek frroket,ndoket e doshet.popull mut stalini e shurr milladni.

  2. A mundet dikush te me ndricoje cfare do nazeri i kudondodhur dhe sidomos kur vidhen leke qe transportohen per rinas kjo polici” private” bile dhe e spitalit ushtarak ne teatrin kombetar sot?! Cfare interesash na mbron? Kjo e kudogjendur? Ram epo i pac ditet e numeruara o halabak. O rrugac ordiner rrugesh. U shoft soji yt. Moster rruge.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu