• |
ide | kryesore

Kërkesa për njohjen e mandatit, Gjykata e Tiranës merr vendimin për Erion Veliajn

Lajme, Të fundit

Gjykata e Tiranës ka njohur vlefshmërinë e mandatit të dytë të Erion Veliaj në krye të Bashkisë së Tiranës.

Siç parashikohet nga procedurat përkatëse, pas betimit që pritet të bëhet në mbledhjen e parë të Këshillit Bashkiak, Veliaj risnis edhe zyrtarisht rrugëtimin si kryebashkiak për katër vitet e ardhshme.

Ndërkohë, pritet që brenda kësaj jave, gjykata t’i hapë rrugë konstituimit edhe të Këshillit Bashkiak, me qëllim nisjen e punën normalisht.

Veliaj kandidoi në zgjedhjet vendore të 30 qershorit përballë kandidatit të Bindjes Demokratike, Arben Skënderajt, të cilin e mundi me një diferencë të thellë votash. Duhet theksuar se opozita e bashkuar joparlamentare, nuk mori pjesë në këto zgjedhje, që u zhvilluan po ashtu në shkelje të vendimit të kreut të shtetit, Ilir Meta, i cili çdekretoi 30 qershorin si datë të paracaktuar për mbajtjen e zgjedhjeve lokale.

 

4 Comments

  1. Kjo gjallese e pa forme dhe e pafytyre nuk do qendroje per 4 vjet ne krye te Tiranes. Kjo qenje qe ekzistencen e saj te ndyre dhe cdo gje tjeter ia detyron Sorosit dhe lryetarit rilindor, me siguri vitin e ri do e kaloje ne burg ku do jete edhe argetimi i te burgosurve afatgjate. Gjaku i Ardit Gjoklajt qe ky lloj krimbi i pander, mban persiper, do t’ia zere dalengadale frymen kesaj qenjeje te neveritshme dhe burgu do ta ndihmoje te kuptoje arsyen e vetme per te cilen ka ardhur ne jete, argetimin e te birgosurve te denuare denime te renda dhe qe nuk perfitojne takime speciale.

  2. Simbolin lazgar nuk ta shihni gjate mos u shqetsoni. Ka kusure te medha ky pleh. Po kur bejne sikur jane te zgjedhur sikur i duan prandaj jane aty te gajasin se qeshuri. Te pashkollet. I vetmi arsimim qe kane djallzia hajduteria halabaklleku. Ky eshte i pashkolle. Ju siguroj. Dhe 25 ore nga24 ky steron dhe nxin cdo gje ku shkel. Do ti hiqen te gjitha maskat. Me shpejt se krytarit rilindas

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu