• |
ide | kryesore

Ema Andrea do ndihesh xhuxhmaxhuxhe

Blog

Me habiti nje nga artistet qe eshte per prishjen e teatrit kur thote se dua teater te ri dhe asnje centimeter me pak se sa i vjetri! Ka mese nje vit qe nuk po behet fjale per diskutim ne parim, por per dy gjera konkrete: (1) ruajtja e godines ekzistuese te teatrit dhe restaurimi i saj; (2) projekti Fusha-Qeveria qe e tjeterson 3/4 e siperfaqes aktuale ne truall per ndertime kullash. Tani pyetja eshte a je me planin 1 apo me planin 2? Kur artiste e qytetare te tjere po gjakosen per ta mbrojtur teatrin sic eshte, nuk e ke me luksin te fantazosh per teatrin qe do ti, ne nje Shqiperi tjeter, qe ndoshta nuk do te jete asnjehere. Sot ose bashkohu me mbrojtesit, ose behu kunder tyre. Ose me mire hesht, ne vend qe te flasesh kuturu, si ben Ema Andrea: “une doja t’i perkisja sot brezit qe po nderton te ardhmen, pra te vihet nje gur sot qe mua te me perfaqesoje ne 2220”. Po flasim per kulla Ema, 6 apo 7 te tilla, para te cilave ti dhe teatri yt i ri do te ndjeheni si xhuxhmaxhuxha.

Marre nga Facebook i autorit Enis Sulstarova

Résultat de recherche d'images pour "ema andrea"

5 Comments

  1. Kjo eshte Ema,motra dhe kunata e bisnesmeneve te sukseshem?Vetem aktoret e teatrove,jo vetem ne Shqiperi,nuk jane marre me bisnese,por ndofta,me parate e fituara,mbas moshes pensionit,edhe mund t’i investojne ato,neper bisnese.Rasti me i fresket eshte De Niro,ne USA,por ai ama eshte De Niro,apo jo Ema?

  2. Enis mos ia ver re kesaj snobes, se kjo eshte nje nga kandidatet gra te munguara te Rames, mund te ishte e treta…. apo e trembedhjeta pafille ne krahet e Çunit te Kristaqit

  3. Epo si te te kete bere nder Erion Haleja duke te ndihmuar vajzen me shtepi e humb objektivitetin. Shitje – blerje, metkato e vjetshme me nje llaf. E dhimbshme gjithsesi …

  4. Si psikopate dhe e cmendur qe eshte nuk mund te merret seriozisht…ne fakt mbasi te kete ‘gjetur veten’ e te zgjidhe problemet e veta, pastaj le te zgjidhe edhe problemin e nderteses se TK(sepse te tjerat i ka ‘ndritur’)…

  5. Vrima e fundit e kavallit te prishur. Aty ku eshte turbina ishte instituti i hidros. A foli ndonje ekspert, inxhinjer apo lesh akademik kur u prish? Car prisni nga ema!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu