• |
ide | kryesore

Video/ Ronaldo kandidat për ‘Goal of the Season’: Juventus promovon golin e përzgjedhur

Sport, Video

Sezoni i ri është tek porta, por përpara se të nisë me gjithë madhështinë e tij, UEFA ka vendosur të dorëzojë edhe një cmim të fundit për vitin e kaluar. Përmes profileve në rrjetet sociale, organizmi futbollistik europian ka ftuar të votohet për ‘Goal of the Season’ mes 10 realizimeve të ndryshme.

Një ndër favoritët është edhe goli i shënuar nga sulmuesi i Juventus Cristiano Ronaldo kundër Manchester Untied në Champions League. Juventus i është përgjigjur votimit, duke publikuar videon e golit, duke promovuar kështu kampionin e tyre dhe duke ftuar mbështetësit të votonin të preferuarin e tyre.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu