• |
ide | kryesore

‘Nuk pyetet për moshën’, çiftet që nuk e patën problem diferencën e viteve mes tyre (FOTO)

F1, Paparazzi

Kur bëhet fjalë për dashuri, duket se mosha është vetëm një numër.

Pavarësisht paragjykimeve dhe dyshimeve për lidhjen e tyre, ata ia kanë dalë mbanë të jenë së bashku për vite në sytë e publikut duke u treguar të kundërtën. Të martuar dhe me fëmijë, këta janë disa nga çiftet e famshme që ranë në dashuri pavarësisht nga diferenca e madhe e moshës mes tyre.


-Njerëzit u tronditën kur Catherine dhe Michael filluan së pari të takohen, kryesisht për faktin se ai është 25 vjet më i madh se ajo. Por çifti është i martuar prej 18 vitesh. “Unë mendoj se të kuptuarit, të dëgjuarit, të jemi miq, të gjitha ndihmojnë,” tha Catherine për martesën e tyre të suksesshme.

-Alec Baldwin, 60 vjeç dhe Hilaria Baldwin, 34 vjeç, filluan të takohen në vitin 2011.

Ata e kanë bërë lidhjen të funksionojë pavarësisht nga diferenca e tyre e moshës. Cifti u martuan vetëm një vit më vonë në vitin 2012, raporton Us Weekly. Ata kanë 4 fëmijë së bashku.

-Sarah, 41 vjeç dhe Holland, 73 vjeç, filluan lidhjen në 2015 dhe dolën publikisht vitin tjetër.

“Ajo që mund të them absolutisht është se unë jam e dashuruar me dike, dhe ai person eshte Holland Taylor,”  tha Sarah në 2016.

-Emma thotë që së pari u takua me Bruce në palestrën e trajnerit të tyre në 2007, dhe çifti u martuan dy vjet më vonë, pavarësisht diferencës së tyre të moshës me 23 vite. Ata kanë dy vajza së bashku.

-Frida Kalo dhe Diego Rivera ishin një çift artistësh. Kur u martuan, martesa e tyre u quajt midis pëllumbit dhe elefantit. Diego ishte shumë më i madh se Frida.

-Jennifer ishte vetëm 19 vjeç kur filloi të takohej me Sylvester, në atë kohë 42.

Cifti u nda për një kohë pas gjashtë bashkë, por përfundimisht u martua në 1997.  ‘U deshën 19 vjet për të kuptuar që ajo gjithmonë ka të drejtë, ”tha Sylvester për Telegrafin.

-Mel, 62, dhe Rosalind, 27, janë bashkë që nga viti 2015, dhe ata kanë një fëmijë së bashku. Për shkak të hendekut të tyre të madh në moshë, çifti është përballur me  paragjykime gjithmonë. Por në një intervistë për The Mirror Mel tha: “Sa i përket moshës dhe marrëdhënieve, është vetëm një numër. Ajo është një e rritur dhe ne mësojmë nga  njëri-tjetri. Po funksionon shumë mirë. Ajo është një person vërtet i veçantë ”.

-Ata u takuan kur ai ishte 15 vjeç dhe ajo ishte një mësuese e shkollës private e martuar. Vajza e saj ishte në të njëjtën klasë si burri i saj i ardhshëm. Ajo u martua me Macron tetor 2007, 21 muaj pasi u nda nga André Louis Auzière, në moshën 54 vjeç, kur Macron ishte 29 vjeç.

-Në vitin 2009, Aaron Taylor-Johnson u takua për herë të parë me gruan e tij tani (e cila është 19 vjet më e madhe se ai), Sam Taylor-Johnson ishte regjisore ne projektin ku ai po luante. Lidhur me hendekun e moshës, në vitin 2014, Aaron tha per Men’s Health: “Ajo është një shpirt kaq i ri, i bukur që as nuk do t’ja dijë për moshën.”

-Celine Dion dhe René Angélil u martuan në 1994,  pavaresisht 26 vite diference. Duke folur në një intervistë , Dion tha: “Ne kishim tension midis nesh. Asnjëherë nuk është e thjeshtë të jesh burrë e grua, por shto dhe faktin që ne jemi në biznes së bashku, duke u marrë me të gjitha presionet e shtuara të shfaqjeve, koncerteve, turneve, udhëtimeve. Ishte e vështirë – shumë punë e vështirë. ”Në vitin 2014, Dion e vendosi karrierën e saj pushim në mënyrë që të përqëndrohej në shëndetin në rënie të burrit të saj.

-Aktori Jason Statham, 52 vjeç, dhe modelja-aktorja Rosie Huntington-Whiteley, 32 vjeç, filluan lidhjen në 2010. Cifti konfirmoi fejesën e tyre në janar 2016, dhe njoftoi se ishin duke pritur fëmijën e tyre të parë rreth një vit më vonë. Modelja lindi djalin Jack Oscar Statham në 24 qershor 2017.

-Hugh Jackman, 51 vjeç, dhe Deborra Lee-Furness, 64 vjeç, u takuan për herë të parë në serinë e 1995 të shfaqjes australiane Correlli, e cila shërbeu si ndarja e parë e Jackman nga shkolla e dramës. Të dy u martuan në 1996 dhe birësuan dy fëmijë së bashku, Oscar dhe Ava. Jackman u tha njerëzve që pavaresishit se eshte I vogli ne lidhje, ai është akoma i rrituri: “Unë jam i rrituri në marrëdhënie. Ajo është ashtu si një fëmijë i vogël. Unë jam ai që thotë,’ Zemër, ky nuk është vend parkimi. ’

Përgatiti: Enxhi Cuku

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu