• |
ide | kryesore

Tjetër kullë në Tiranë? Aleanca për Teatrin poston foton e projektit në zonën e qendrës

Lajme, Të fundit

Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit ka publikuar në faqen zyrtarë në “Facebook” një foto, që pretendohet dëshmon një projket për ndërtimin e një kulle tjetër në qendër të kryeqytetit.


Sipas Aleancës, projekti do të zërë vend në zonën e “Ushtarit të Panjohur”, ku aktulisht ndodhet një lulishte. Bashkëngjitur fotos, Aleanca shkruan se “qyteti lavatriçe në mendjen e sëmurë të kryeministrit po vihet në zbatim nga mendja djallëzore e kryetarit të bashkisë”.


Postimi në Facebook:

“Kjo eshte lavatriçja tjetër e parave të pista që tashmë do i marri Tiranës dhe hapësirën te “Ushtari i Panjohur”. Qartësisht qyteti lavatriçe në mëndjen e sëmurë të kryeministrit po vihet në zbatim nga mendja djallëzore e kryetarit të bashkisë. Çdo metër katror lavatriçe lan mijra euro para të pista të cilat futen në xhepat e të interesuarve duke fuqizuar kështu një klas oligarkësh të cilët do mund të blejnë çdo lloj pushteti”- thuhet në postimin e shpërndarë nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit.

 

 

 

10 Comments

 1. Ishalla behet kjo kulle e bukur ne qender te Tiranes.

  Cfare te keqe ka o gomeret e saliut qe Tirana te behet me para te dala nga ‘ lavatricja’..
  Ne nuk prodhojme asgje se jemi popull i pa shkolluar, konfliktual, i pagdhendur, I PRAPAMBETUR . ( Ja merrni shembullin e Shkurdhakut dhe Bushatit).

  Zvicra ka tere ate mireqenje se pastron parat e botes. Luxemburgu, Liechtenstein, Monaco, Los Angelos, Las Vegas, Londra, etj etj etj.

  Kurse ketu te cajne trapin disa pseudo artiste dhe disa anal-ista te trashe e injorante qe nga xhelozia qe keto gjera po behen … jane gati ti vene flaken shqiperise vetem e vetem se nuk jane protagonist ne keto ndryshime .

 2. O cope Derr militant Rilindas.

  O Cope e Derrit.

  Nuk rri dot pa udheheqes Legjendar???

  Te rropi me Koncesione o Derr, dhe ti vazhdon:

  TE RROJE PARTIA DHE UDHEHEQESI SUPREM!

  O Derr!

  Kjo qe po ben Qelbesira nuk eshte KAPITALIZEM.

  O DERR.

  KONCESIONARET nuk po i bejne parate ne TREGUN E LIRE, por me Qeverine, duke te fufur ty o Derr ne Borxhe, dhe pjesen te Kontratave qe mbajne ere mut.

  O Derr.

  Prona publike trajtohet me respect dhe ka Degjeaa Publike kur ka projekte.

  Ketij MONSTRe nuk I kercet fare.

  Ka SHIRRITIN E DERRIT

  NUK u ngop Qelbesira me para.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu