• |
ide | kryesore

Ilir Meta i fut edhe një kunjë të panashmit Palmer: Pse bëni sikur doni zgjidhje e krizës?

Arkiva, Të fundit

Ilir Metës nuk i del e keqja me ndërkombëtarët. Edhe nga lartësia e maleve ku ka filluar pushimet ai ka publikuar nje video të mengjesit të sotem, ku ngre një pyetje për ata që i quan si të te paanshem, por që ia kalojne ne anshmeri edhe kryeministrit.

“Pse nuk keni sy për të parë apo veshë për të dëgjuar zgjidhjen e krizës që ka dhënë një institucion që ekziston, por ia kërkoni zgjidhjen një institucioni që nuk ekziston, falë edhe paanësisë tuaj tepër të vonuar? Kaq të domosdoshëm e keni dështimin e çeljes së negociatave për vendin tonë në 18 tetor?”- pyet Meta.

Në fakt, një ditë më parë, zëvendësndihmës sekretari i shtetit Palmer propozoi si zgjidhje të krizës për zgjedhjet lokale ngritjen e Gjykatë Kushtetuese dhe shqyrtimin e tyre prej saj. Ndërsa Meta në konferencën e tij për shtyp, deklaroi se vendimet e Kushtetueses edhe po të ngrihen nuk kanë efekt prapaveprues. ndaj ai propozoi si zgjidhje zgjedhje te trefishta në 13 tetor. Prandaj menjëherë pas intervistrës së Palmer ai ngre pyetjen:  ” pse nuk doni zgjidhjen e krizës që ka dhënë një institucion që ekziston, por ia kërkoni zgjidhjen një institucioni që nuk ekziston”?

meta

Postimi i Metës

Mirëmëngjes të dashur miq!

Pas një terapie me ujë bore, më lindi një pyetje që dua ta ndaj me ju, dhe që u drejtohet atyre të cilët bëjnë si të paanshëm, pasi kanë shkëlqyer me njëanshmërinë e tyre, duke ia kaluar dhe Kryeministrit tonë, i cili në fund të fundit përfaqëson një anë politike: Pse nuk keni sy për të parë apo veshë për të dëgjuar zgjidhjen e krizës që ka dhënë një institucion që ekziston, por ia kërkoni zgjidhjen një institucioni që nuk ekziston, falë edhe paanësisë tuaj tepër të vonuar?
Kaq të domosdoshëm e keni dështimin e çeljes së negociatave për vendin tonë në 18 tetor?

Ju uroj një fundjavë të mbarë!

12 Comments

 1. Qenke burre shteti o Ilir Meta.jam penduar shume qe ia kam dhene voten partise demokratike.respekt respekt respekt!

  1. Or ti bythqir ironik. Nqs ka patur ndonjehere president qe s ka qene bibilush I kryeministrit, ky eshte Meta. Ik voto per rilindjen heres tjeter sepse me te vertete do te kete shume nevoje per vota. Pederast fuge.

 2. me qarte se kaq ska si te jete te pakten mos te na bejne oer budallenj kush i hapi rrugen rames per kapjen e te gjitha pushteteve me te ashtuquajture reforma ne drejtesi pse qellimisht i rane te pares gjykates kushtetuese si ska nje prononcim per moshapjen e dosjes 339 184 nga ku aty ka li nd problemi dhe fillon zgjidhja atehere une besoj se rama eshte vetem nje pjese e ketij pazelli te ndyre vetem zoti e ndihmofte kombin fatkeq shqiptar

 3. mut palmer mur bastardi rama qe beri 21 janarin gjoja per bllokun e metes mut meta qe e beri kryeminister dhe edhe me mut rama qe e beri president shum mut palmer qe e perkrah qelbesiren rama.muti me mutin jan bashk per ket shkak shqiperia qelbet.komunist enveri e te te bejn sgtet rama,meta,nano,ruqi,baba taku,majko,millo,braqe,dokle,xhafa balla etj.keta vetem mut bejn te cilin derrat e tyre e hajn si saiqir tahiri,i pa emer,gr etj.shto dhe kazanet e tij dhe krymbat si balla.

 4. Po lexoj per te dyten here meine kampf. Adolf Hitler. (Lufta ime).interesant. .nje lufte qe filloi nga bankat cifute me fajde te larta shume. Bankat me te medha ne bote ne amerike dhe angli dhe pushtetin me te madh te parase prape cifutet e kane. Shkatrojne ekonomi gjunjzojne shtete mbysin ne borxhe popuj duke vendosur hajduter ne krye shtetesh duke i sponsorizuar dhe promovuar si rasti i lazgarit qe kemi km apo velines neser. Nese ndokush besom se soros eshte nje bamires i madh e filantrop le ta besoje po nuk eshte keshtu. Apo jo ramzadria?

 5. Shume komente i shikojme me autor “I paemer”.Edhe kjo e shkruar gabim.Duhet shkruajrur “I pa emer”.Ndofta eshte i njenjti,por dyshimet jane se mund te jete me shume se nje,sepse idete ne shume komente te tyret,kane diferenca,si dhe gabimet ortagrafike,nuk jane njelloj.Ju propozoj,qe,per hir te personalitetit qe duhet te kete sejcili,prej tyre (ne se jane me shume se nje),te shtojne pas emerit edhe nje numur rendor 1 deri sa mund te jene komentuesit qe perdorin te njenjtin “pseudonim”.Ju faleminderit,per mirekuptimin.

 6. Rrjedha qe po merr opozitarizmi, karakteret individuale te bashes dhe metes dhe natyra mistike e pushtetit me ben te mendoj qe meta do ta fusi nen cadren e vete PD. Me vjen keq per PD pasi eshte e djathte ideologjike por historia te tille zhvillim po dikton. Askush nuk kerkoi ballin kombetar ne vitet 90 po partine demokratike.

 7. Z.President , leri fjalet dhe kalo tek veprat . Jep doreheqjen !
  Ne presidence je nje kale i tredhur , ne politiken e perditeshme je nje hamshor .
  Sa me shume rri ne presidence aq me shume do humbasesh , sa me shpejt te dalesh ne fushe te betejes aq me shpejt do ta fitosh ate beteje . Lere monen te beje kushinieren e shtepise , nuk eshte ajo per te drejtuar . Merri vete freret ne dore .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu