• |
ide | kryesore

Tërmeti i dytë brenda ditës, panik i madh në Greqi

Lajme, Të fundit

Greqia vijon të jetë nën “ethet” e tërmeteve të njëpasnjëshëm.

Lëkundjet e radhës janë regjistruar rreth një orë më parë në zonën pranë Zylokastros.

Sipas Institutit Gjeodezik të Observatorit Kombëtar të Athinës, dridhjet ishin 3.6 në shkallën Richter. Epiqendra e tërmetit lokalizohet 30 km në veriperëndim të Korinit dhe thellësia e tij fokale ka arritur në 14.9 km.

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu