• |
ide | kryesore

Video/ Shikoni Golat. Paris Saint Germain fiton superkupën e Francës

Sport
Paris Saint Germain e ka nisur mbarë sezonin e ri 2019/20, duke fituar Superkupën e Francës duke mposhtur 2-1 në finale Rennesin. Në ndeshjen qe u zhvillua në Kinë të parët në epërsi kaluan lojtaret e Rennes, me golin e Adrien Hunou në minutën e 13’ të ndeshjes.


Ne 45 minutat e pjesës së dytë ishin ndryshe për PSG-në, që përmbysi gjithçka për ta fituar titullin e parë për sezonin 2019/20.


Fillimisht, pas tentimeve të shumta, ishte Kylian Mbappe ai që gjeti golin e barazimit në minutën e 57’, pas një asisti nga blerja e re, Pablo Sarabia.

Kurse golin e fitores e shënoi Angel di Maria për 2-1 në minutën e 73’ për të përmbysur gjithçka dhe për t’ia siguruar titullin Parisit. 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu