• |
ide | kryesore

Karlo Bolino kërkon dorëheqjen e Bashës: “Eshtë gënjeshtar”

Arkiva, Të fundit

Duke analizuar skadimin e afatit të regjistrimit të partive në zgjedhjet e dekretuara të 13 tetorit nga Ilir Meta, Karlo Bolino, në një editorial tek Shqiptarja.com, ka vërejtur faktin se PD edhe i njeh këto zgjedhje edhe nuk merr pjesë në to.

“Është e qartë se askush në botën reale nuk e merr seriozisht, dhe Basha këtë e di mirë, por, në rast se do të ndodhte e kundërta, nëse edhe KQZ-ja do të bëhej virtuale dhe të pranonte kërkesën e PD-së, më 13 tetor do të zhvilloheshin zgjedhje të reja vendore, siç kërkoi Lulzim Basha, por me pjesëmarrjen vetëm të LSI, PR dhe PA”, ka shkruar Bolino, i cili e numëron edhe këtë mes gënjeshtrave dhe premtimeve të pambajtura të Bashës:

“Pas njëmijë premtimesh të pambajtura dhe një deti të tërë gënjeshtrash, në të cilin ka shkrirë edhe ato pak të vërteta të treguara gjatë gjashtë viteve opozitë, besueshmëria e Lulzim Bashës tashmë ka shkuar në zero. Dhe, megjithëse duket paradoksale, kur një lider nuk është më i besueshëm, si ai, ka vetëm një rrugë për të shpëtuar partinë e vet dhe për ta vënë në vështirësi kundërshtarin e tij: të japë dorëheqjen”, përfundon ai.

©Lapsi.al

19 Comments

 1. Te qifsha italianin e nanes edhe me dhan mend ne shqiperi o llum hajde. Ha mut ktu se ta kpusin koken si zog o bir kurve

 2. PRITENI SE TANI DO DLA BATON HAXHIOVIC DHE KLIKA E UDBES DHE RUSET QE TE LUFTOJN BASHEN POR MOS HARRONI JANE SHUME SHUME KETA HORRA. QE BEJNE POLITIKEN E E SHQIPERIS.

 3. Mafiozi italian Bonino kerkon dorheqje per Bashen dhe mbron kryeM ….. ky eshte o debil qe arsyeton si idiot osé eshte b…. e brek me kryeM….. Cfar llogjike te dorhiqet Basha se nuk ka mbajtur premtimet ,per cfar premtimesh per cfar premtimesh e ka fjalen ky maskara . Basha eshte eshte ne opozite or qorr ,te gjitha premtimet si kur ne qeveri dhe ne opzite i ka mbajtur premtimet ,si antaresimin ne NATO (ishte minister i jashtem ) heqien e vizave (ishte minister brendeshem ) .Luftoje dhe u be ligji i dekriminalizimit .Ne opzite tha se do dorezojme mandatet dhe idorezoji ,mir beri sepse u persekutuan ne parlamentin epinjolleve te djallit (komunisteve) ,premtoje se nuk do mar ne zgjedhje me Edvinin kryeM ….. dhe e realizoje (deri tani ) Mafiozi ,sahanlepiresi i kryeM…… nuk shikon premetimet e kryeM….. qe nuk ka mbajtur asnje perkundrazi e ka cuar Shqiperine ashtu si donin djajte komunist .Presidenti qe te ka dhene ty shtetesin shqipetare ka bere gafen me te madhe si president

 4. – Nga te kemi or bir?
  -Nga je te thote…
  Ah. Palermo, Palermo!
  – Qenka e veshtire
  …..
  – Muhamedan je zotrote?
  – Une Augusto. Mato mua shkurt “Agush”
  – U me marrsh pleshtat!
  …….
  – Duket njeri i mire halle…..
  – Une them mos na dale kalli pa buke, se keshtu te merrka ne qafe..
  – Ti thua mos na dale dembel?
  – Une them mos na dale dobiç!
  (Nga filmi “Njeriu me top”)

 5. Po kete don ai sepse kerkon te percaktoi dhe kryetarin e opozites Rama dhe i bie qe te na pushtoi Italjani jo me lufte por me strategji ekonomike se pastai ky do i marre te gjifh parate e shqiptareve’…..nenen ku ta kesh Breshke.

 6. Kjo tregon qe Basha eshte ne rruge te drejte. I djeg ketij dhe ustait te tij Rama. Vazhdo Basha se ditet i kane te numeruara

  1. Po sikur e shporrem 3-4 here qelbesiren ne qershor… Apo ishte loje.!

 7. Ju sulen Bollinos shqupistat. Nuk lane njeri pa shajte me rronje e me dege, qy nga burnesha e te goca e heroit lexhendar e te patoz soroisti….. e tani ky.
  A e keni lylin me? As 100veta spo I mbledh neper rrethe.

 8. Po ik o breshkaxhiu mutit dhe ti na duhesh ne stambolli digjet kurva krihet Po ik na ler ne hallin ton dashke ta besh te zgjuarin po ik o derdimen se do te hedhim dhe ty ne det se ketej do shkoj keq puna

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu