• |
ide | kryesore

Marëdhënia Bill Clinton dhe Monica Lewisnki, tashmë në një serial

Paparazzi, Slider

Ish-presidenti Bill Clinton dhe praktikantja e Shtëpisë së Bardhë në atë kohë, Monica Lewisnki, u përfshinë në një skandal që la gjurmë në historinë e Amerikës.

Producentët e serialit “American Crime Story” kanë vendosur të përfshijnë këtë histori në sezonin e radhës së serialit, i cili do të titullohet “Impeachment” dhe do të flasë pikërisht për sagën e akuzave të Clinton. Sarah Paulson do të luajë rolin e një ish-zyrtareje të Pentagonit, Linda Tripp, e cila nisi të përgjojë telefonatat e Monica-s ku fliste për marrëdheniet intime me Clinton.
Roli i Monica-s do luhet nga aktorja Beanie Feldstein dhe vetë Lewisnki do të jetë producente. Seriali pritet të transmetohet më 27 shtator të vitit 2020.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu