• |
ide | kryesore

Meta godet sërish/ Kthen dhe ligjin për koncesionin Milot-Balldren 

Arkiva, Lajme

Kreu i shtetit i ka kthyer Kuvendit nje tjeter ligj. Behet fjale per kontraten koncesionare per ndertimin e segmentit rrugor Milot-Balldren. 

Ne nje njoftim per mediat, Presidenca shperndau dekretin e Metes ku thuhet:

“Presidenti Meta ka dekretuar kthimin për rishqyrtim në Kuvend të ligjit nr. 52/2019 “Për miratimin e kontratës së koncesionit/PPP ndërmjet Ministrisë së Infrastrukturës dhe Energjisë, si autoriteti kontraktor, shoqërisë “ANK”, sh.p.k., si koncesionari, dhe shoqërisë “Bardh konstruksion”, sh.p.k., si shoqëria koncesionare, për projektimin, ndërtimin dhe mirëmbajtjen e segmentit rrugor Milot–Balldren”.

LEXO MË TEJ:

Andi Bushati:Ilir Meta, një armik që na duhet

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu