• |
ide | kryesore

(FOTO) 23-vjeçari i vrarë në Fier, si e dogji furgonin e vjedhur për të humbur gjurmët

Arkiva, Lajme, Të fundit

23-vjeçari Florian Selimi, që u gjet i vrarë me thikë buzë një kanali në fshatin Sulaj të Fierit, është një emër i njohur për Policinë. Katër vite më parë, kur ishte 19 vjeç, Selimi, lindur në Tropojë, banues në Sulaj, u ndalua nga Policia, pasi kishte djegur një furgon që kishte vjedhur, me qëllim për të humbur gjurmët.

Vjedhja e furgonit Benz kishte bërë në 7 janar 2015 në lagjen “Mbrostar Ferko” të Fierit.

Nuk dihet ende se kush dhe pse e ka qëlluar me thikë Ferkon, por si person me precedentë penalë dyshohet se para vrasjes ka pasur një konflikt me vrasin.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu