• |
ide | kryesore

Këngëtaret më të kërkuara në Wikipedia

Paparazzi, Slider

“Wikipedia” është një ndër krijimet që të hyjnë më shumë në punë në internet, pasi të jep mundësi të njohësh mirë botën e muzikës, dhe jo vetëm, e të përshkosh historinë e artistëve të pafund.

Faqet mbi artistët në “Wikipedia” janë organizuar në mënyrë perfekte, të detajuara, duke përfshirë dhe klasifikimet, rekordet, biografitë…

Artistja më e kërkuar në enciklopedinë më të famshme në botë është Lady Gaga. Faqja e saj është vizituar rreth 102 milionë herë në “Wikipedia”.Lady Gaga: 102 milionë
Miley Cyrus: 74 milionë
Rihanna: 72 milionë
Selena Gomez: 72 milionë
Taylor Swift: 72 milionë

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu