• |
ide | kryesore

Një tërmet i fuqishëm godet vendin, lëkundjet ndjehen edhe në Tiranë

Lajme, Të fundit

Një tërmet i fuqishëm me magniudë 4.1 ballë të shkallës rihter është ndjerë pak minuta më parë në veri të vendit, 18 kilometra nga Fushë-Arrëzi.

Sipas Qendrës Evropiane të Sizmiologjisë, lëkundjet janë regjistruar në orën 17:37 dhe epiqendra e tërmetit ka qenë 13 km larg Kurbneshit në Mirditë, 30 km nga Kukësi dhe 68 km në verilindje të Tiranës.


Thellësia e tërmetit ka qenë 2 km, ndërsa ende nuk ka raportime për dëme materiale apo të lënduar.

 

 

 

 

 

1 Comment

  1. Rente 10 balle ne Surrel te bunkeri i te cmendurit. Aty ta kete epiqendren, Ose rente kudo qe te ndodhet ai Skico e ta marri me vehte.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu