• |
ide | kryesore

Akuzat ndaj Pjetrit/ Rama: Sa të zbardhet e vërteta, rrugët të ndara

Arkiva, Lajme, Të fundit

Edi Rama reagoi për herë të parë pas akuzave të Partisë Demokratike drejtuar kryebashkiakut të ri të Shkodrës, Valdrin Pejtrit.

Rama është treguar i prerë në reagimin e tij, teksa ka deklaruar se deri sa të zbardhet e vërteta, rrugët e Pjetrit me PS janë plotësisht të ndara.


Reagimi i Ramës:
Jo Valdrini,po vëllai im të jetë,s’ka shans të hedhë asnjë hije dyshimi mbi PS dhe mbi mua,në raport me ligjin e me besnikërinë ndaj popullit! Përgjegjësia për çdo akt individual të padenjë është individuale.Përgjegjësia jonë është si reagojmë ndaj një akti të padenjë individual!

I edukuar,i zoti,i respektuar familjarisht në Shkodër e kudo ka punuar,po kjo s’mjafton më!Kurrë s’kam menduar se Valdrini mund të fshehë të vërtetën në raport me ligjin,po deri kur e vërteta ligjore të dalë, Valdrin Pjetri dhe Partia Socialiste i kanë rrugët e ndara plotësisht.

E me këtë rast,të tërë ta fusin mirë në kokë:Unë s’kam ndërmend të toleroj askënd dhe as të marr përsipër raportin individual me ligjin të askujt!Shkoj në luftë për çdo ide,qëllim a shok armësh,po kosto veprimesh individuale të dyshuara si ky,as marr më,as lejoj më t’i marrë PS!

9 Comments

  1. haha piktori paska harruar te firmos kuadron::)))e paska perdorur valdrini..skishte kohe i varfri te kontrollonte informacionet per 20 zyrtar qe do zgjidheshin..e ka kap euforia qe me kete opozite srrezikon asgje e sia ndien me..turp

  2. Ske faj ti po ka faj ai i tredhuri Basha qe me paaftesine e vet po ta zgjat jeten si kryeminister,nuk e kuptoj pse Basha nuk hyn ne zgjedhje ku fitorja e opozitesh eshte e sigurte,madje edhe vete ky palloshi do te iki se e ka kuptuar qe ka deshtuar,por nuk ka kush ta heqi se DonKishoti lufton me mullinjte e eres…

  3. O Edvin ti do nje gje qe t’mos jesh me !!!Kurseja burgun ndonje shqiptari e beje vete,ik ne ate tjetren bote se me humanet dele te ketij paloshkerdhatovend bere boll gallate !?!

  4. Bravo ps, bravo rama jo si pd qe i mbronte te vetet dhe kur vritshin, dhe kur vidhshin diten per djell. Po hajt varja Sales por si ska nje mender deklarate qe te denoj po them kot profesor flamur noken per ate qe beri brenda policise me policet e shkret tuj u zhgrujt aty…..keta te ps vetem qe i kane gjerat me dokumenta dhe duken serioze si fundi i botes por keta te pd jane per tja lerur nenat

  5. O i paemer i ores 18:28. Pjetrin e kansidoi PD per kryetar bashkije? Po Roahin kush e beri kryetar bashkije, PD? Kush e mbrojti Roshin kur filluan t’i dalin te palarat, Berisha? Po Dakon e madh me trup te vogel, kuah e beri kryetar bashkije? Kush po e mbron nga burgu sot qe eshte vertetuar se eshte subjekt i akteve korruptive te nivelit te larte? Te mora keta tre kryetare bshkish per te mos shkuar me tej se ka edhe te tjere e per me teper ka edhe mjaft deputete te cilet kane votuar reformen ne drejtesi. Nuk mendoj se PD nuk ka gjynahe, ama rilindoret ruajne traditen e mire te baballareve te tyre qe nga kriminele e injorante, u bene drejtues shteti dhe e shkaterruan kete vend per 45 vjet.

  6. Sa te zbardhet e verteta e pidhit te Anetes, o kopil i Enverit.
    Kujt ia hedh keto dengla katunareve te viteve 60 o rrotkari?!?!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu