• |
ide | kryesore

PD i përgjigjet Ramës: Valdrin Pjetrin e emërove ti, nuk u bë vetë drejtor hipoteke

Lajme, Të fundit

Sekretari i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, ka reaguar menjëherë pasi kryeministri Edi Rama komentoi akuzat e ngritura nga selia blu kundrejt kryebashkiakut të zgjedhur të Shkodrës, Valdrin Pjetri.

Pasi Rama në një postim tijin në rrjetet sociale, shmangu përgjegjësinë për pastërtinë e figurës së Pjetrit, Bardhi shkruan në “Facebook” se kreu i qeverisë po përsërit filmin e parë me Elvis Roshin, Arben Ndokën, Mark Frrokun, Armando Prengës, Artur Bushin dhe “me shumë edirama kriminelë të veshur me pushtet”.


Postimi:

Heshti për 11 ditë dhe tani po përsërit filmin që kemi parë me Elvis Roshin, me Arben Ndokën, me Mark Frrokun, me Armando Prengën, me Artur Bushin, me shume edirama kriminelë të veshur me pushtet. Valdrin Pjetrin e emëroi Edi Rama, nuk u bë vetë as drejtor hipoteke, as prefekt, as kandidat për Kryetar Bashkie. Lojës me larje duarsh i ka ardhur fundi! Edi Rama është damkosur si kryeministri që promovoi krimin në parlament, qeveri dhe bashki.

 

7 Comments

    1. Ka po ata Jane per te pastruar nevojtoret e ndyra te edit s kane lidhje me politikan. Duke filluar nga majko me musa ulqinin e deri tek qeni qe ben gam gam me kazinone Regency ne bythe I nderuari Brace.

  1. Une nje gje nuk e marr vesh. Keta qe duan edhe pushtet politik pasi kane bere para me droge, kaq budallenj jane? Eshte njesoj sikur te bertasin hajde na kapni. Nuk ju mjafton qe bene pislleqe u bene edhe me pare, kane ndertuar edhe hotele mbahen per biznesmen, c’ju duhet edhe politika? I bie qe tafmaja e madhe, uria per te vjedh edhe nga taksat tona, zilia per horrat e tjere politikane qe jane akoma me te ndyre se Prengat e Ndokat e Valdrinet.

    E them kete sepse keta fundja ka bere nje tregti te paligjshme, kane shit droge, nuk na kane vjedh ne, kurse politikanet vjedhin nga taksat tona. Keta te fundit jane vertete te ndyre, sepse na genjejne me te vetmin qellim qe te vijne ne pushtet per te na vjedh.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu