• |
ide | kryesore

(VIDEO) Dhjetra kamionë bllokohen në Qafë-Thanë, ankohen drejtuesit

Arkiva, Lajme, Të fundit

Gjendje e rënduar dhe radhë të gjata në Qafë Thanë. Dhjetra kamionë prej 4 orësh qëndrojnë në radhë. Shkak është vonesa në futjen e skanerit.

Drejtuesit thonë se kanë 4 orë që presin në temperatura të larta.


Nuk është aspak normale. E bëjmë çdo ditë ketë rrugë dhe i njëjti avaz. Na mbajnë kot pa arsye. Mbajmë familjen me këtë punë. Paguajmë miliona taksa në shtet. Shërbimi zero. Turp. Në palën maqedonase nuk ndodh kurrsesi dicka e tillë. Nuk na mbajnë më shumë se 15 minuta.” – shprehen ata.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu