• |
ide | kryesore

Emilia Clarke pas Game of Throne në Last Christmas

Paparazzi, Slider

Dimri vijon të kthehet për Emilia Clarke! Pas “Game of Thrones” do të shfaqet në “Last Christmas”, komedia romantike e Paul Feig, së bashku me Henry Golding, traileri i të cilit sapo është publikuar.

Shkruar nga Emma Thompson, që edhe interpreton, filmi flet për Kate (Emilia Clarke), një vajzë që punon si elb në një dyqan në periudhën e krishtlindjes. Ndërsa shëtit nëpër Londër takon Tom (Henry Golding), i cili arrin të çajë murin që ajo ka vendosur mes saj dhe botës.


“Last Christmas” është frymëzuar nga balada e George Michael, ku do të përdoren edhe këngë të papublikuara më parë të këngëtarit të ndjerë.

Filmi pritet të dalë në kinematë amerikane më 15 nëntor 2019.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu