• |
ide | kryesore

“Larja e duarve me Valdrinin”, Basha: Rama e dinte se kush ishte, që kur inaguruan hotelin

Lajme, Të fundit

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, shprehet i bindur se kryeministri Edi Rama ishte tërësisht në dijeni të dënimit në Itali të kryebashkiakut të zgjedhur të Shkodrës, Valdrin Pjetri.

Sipas Bashës, pavarësisht të kaluarës kriminale, Rama sërish e dërgoi në Shkodër sepse “Pjetrin e donte atje për të garantuar rrugët ndërkombëtare të trafikut të drogës dhe qenieve njerëzore”.


Lideri i opozitës shtoi se modeli i Pjetrit është ai që ka kultivuar kreu i qeverisë në Partinë Socialiste, “njësoj si në rastin e Vangjush Dakos, Pjerin Ndreut apo Tom Doshit”.

Sot befas kanë zbuluar se Valdrini nuk qenka më i denje per Shkodren. Propaganda e Ramës po përpiqet ta trajtojë si problem individual. I padenjë për Shkodrën e Shqipërinë eshtë Rama. Ai që po përpiqet tja hedhë Shkodrës e gjithë Shqirërisë është Rama.

Valdrinin e coi në Shkodër Rama, duke e ditur mirë se kush ishte ai dhe vëllai i tij me të cilët bashkarisht inaguruan hotelin e drogës në Tiranë, me qëllim të garantonte grafikun e drogës dhe qënieve njerëzore në rrugët që kalon përmes Shkodrës mbështetur përmes klaneve mafioze.

Për Valdrinin Rama ishte i gatshëm ta conte Shkodren në përplasje civile, Rama e provokoi Shkodrën me një 2 prill të dytë.

E dinte mirë kush ishte Vladrini por i duhej në Shkodër sic jua tha mer zë e figurë pak javë më parë si kryetar bashkie e si kryetari politik. Kjo i dështoi dhe e tani po përpiqet me shpejtësi të lajë duart.”- tha Basha.

 

8 Comments

 1. O Lul trapi, ti deri sa e dije se ca mut eshte ky Valdrini, pse nuk i the shqiptareve qe ne fillim….., pse prite deri tani ??!!
  Po pse o Lul , keshtu do fitosh pike ne popull, vetem duke sulmuar Ramen nga mengjesi ne darke …??
  Asgje te re nuk flet, vec traplliqeve monotone 6 vjecare.
  Thjesht nje papagall i rendomte i sali berishes

 2. Se priste sa te qinin mire e mire, mamin ty o komentues me pagese i Bidese se Patozit dhe bodrumit te Fugçpumit!

 3. Çfare ka thene ky zoteri qe perfaaeson nje fryme te re perendimore kan dale te verteta.
  Ky meriton te drentoje Vendin duke çuar pas hekurave siç ka premtuar keta qe e qelben

 4. Vetem Basha mund ta shpetoje Shqiperine nga bandat, mafia, krimi dhe kriminelet qe ka promovuar dhe pushtuar te gjitha pushtetet pushti Edver Rama.

  1. JO MOR ARBER JO . JO BESIM TEK INDIVIDI POR TEK LIGJI . PO NUK U BENE NDRYSHIME EDHE BASHA SI RAMA DHE SALIU DO SILLET OSE NDOSHTA ME KEQ . TE BEHEN NDRYSHIME .

 5. Ty komentus ‘ ajolapidhshpella’ me duket masi ta ka shkerdhu shpin e farefisin basha ta paska shqy mir e mir bythen dhe ta ka derdh te goja deri ne gurmaz

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu