• |
ide | kryesore

Surprizat e motit/ Vranësira, reshje shiu dhe stuhi në bregdet

Lajme, Të fundit

Pasi termometri arriti shifrën ekstreme të 41.6 gradë celcius në fundjavë dhe të hënën, moti ka shënuar një kthesë të beftë pjesën e dytë të kësaj të mërkure, që do të karakterizohet nga rreshjet e shiut dhe era, që do të mbizotërojnë në harkun e 24 oëve.

Kjo luhatje e motit,  është shoqëruar me stuhi në zonat bregdetare. Shiu edhe pse parashikohet të pushojë të nesërmen, do të ndikojë tek temperaturat e ditëve të mbetura të javës, ku mëngjeset dhe mbrëmjet do të jenë të freskëta.


Megjithatë, meteorologët parashikojnë që vala e të nxehtit afrikan do të dominojë sërish 10 ditëshin e fundit të gushtit.

 

 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.