• |
ide | kryesore

Video/ Superkupa Europës: Giroud shënon për Chelsea, por shikoni çfarë bën Pulisic…

Sport, Video

Olivier Giroud po vendos për momentin Superkupën e Europës, duke i dhënë avantrazhin në Stamboll Chelsea, përballë Liverpool, në një finale të gjithën angleze. Fituesit e Europa League, pavarësisht startit të keq në kampionat, kanë treguar një performancë solide të kurorëzuar në minutën e 36 me golin e sulmuesit francez. Por në fakt, Pulisic është spektakolar, duke tërhequr me vete gjithë mbrojtjen e Reds dhe duke shërbyer për Giroud që me finesë mposht Adrian, duke ndëshkuar kampionët e Champions…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu