• |
ide | kryesore

‘Friends’ rikthehet këtë herë në kinema

Paparazzi, Slider

Seriali më i ndjekur në mbarë botën, “Friends” do të rikthehet sërish në ekranin e madh me rastin e 25-vjetorit. 12 seritë më të preferuara të fansave, intervistat me aktorët protagonistë dhe prapaskenat nga xhirimet do të transmetohen përgjatë tre netëve në qindra kinema të Amerikës. Konkretisht bëhet fjalë për datat 23, 28 shtator dhe 2 tetor.

“Ne jemi shumë të lumtur që do të festojmë 25 vjetorin e “Friends”, një spektakël televiziv që vazhdon të ndikojë në kulturë dhe të tërheqë fansa të rinj nga gjenerata të ndryshme. Fansat do të kenë mundësinë të shikojnë disa nga skenat më qesharake dhe emocionuese të komedisë më të duartrokitur, por këtë herë në kinema”-ka thënë drejtuesi i “Fathom Events”, Ray Nutt.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu