• |
ide | kryesore

Zjarr në fshatin Vjosë të Fierit, era favorizon flakët

Lajme, Të fundit

Një zjarr i madh ka rënë në fshatin Vjosë të rrethit të Fierit, duke rrezikuar djegien e rreth 100 dengjeve me bar.

Forcat zjarrfikëse të Fierit dhe Patosit kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe kanë nisur punën për të vënë nën kontroll flakët.

Përhapja e zjarrit, që ka krijuar panik tek banorët, po favorizohet nga era e fortë në zonë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu