• |
ide | kryesore

Greqi, dy shqiptarë arratisen nga burgu i Kasandras

Lajme, Të fundit

Dy shqiptarë janë arratisur nga burgu grek i Kasandrës.

Sipas mbulimit të mediave greke, njëri prej të arratisurve, i cili po shlyente dënimin me 10 vjet burg, kishte marrë autorizim për të dalë për pak ditë nga institucioni i vuajtjes së dënimit, ku nuk u kthye më.

Ndërsa, shqiptari tjetër nuk u paraqit në apelin e përditshëm.

Policia greke ka nisur nje operacion të gjerë për kapjen dhe burgosjen e shqiptarëve të arratisur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu