• |
ide | kryesore

Panik në Gjirokastër, një zjarr i madh përfshin bar e shkurre

Arkiva, Lajme, Të fundit

Një zjarr i madh ka rënë këtë mbrëmje në Gjirokastër, në vendin e quajtur Komar, mes Zhulatit dhe Kolonjës.

Raportohet se zjarri ka përfshirë një sipërfaqe prej 2 dynym bar e shkurre, si dhe ka prekur pyllin e prrallit

Por, forcat zjarrfikëse kanë arritur të ndërhyjnë në kohë, duke shmangur përfshirjen e pyllit nga flakët.

Ndërkohë, policia e Gjirokastrës ka vënë në pranga zjarrvënësin, që është një i moshuar, i cili pritet të përballet me akuzat për zjarrvënie të qëllimshme.

1 Comment

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu