• |
ide | kryesore

Favorizoi Emiljano Shullazin, shkarkohet drejtori i Burgut “313”

Lajme, Të fundit

Drejtori i Burgut “313” , Maksim Hamitaj, është pezulluar me urdhër të Drejtorit të Përgjithshëm të Burgjeve, Agim Ismaili. Mësohet se shkak i pezullimit të Hamitajt nga detyra është bërë i dënuari Emiljano Shullazi, të cilin e ka favorizuar me takime shtesë, duke e lejuar që të mbajë kontakte me anëtarët e bandës.


Pasues i Hamitajt është caktuar Qazim Hoxha, i cili deri më tani ka shërbyer si drejtori i Burgut të Durrësit.


Problemi i favorizimit të të burgosurve është i kahershëm. Pak kohë më parë, në burgun “302”, të burgosurit u bënë një peticion drejtuar krerëve të shtetit, përmes të cilit kundërshtonin ligjin e ri për mundësimin e izolimit të tyre, si dhe anulimin e takimeve shtesë.

Ngjashëm me Hamitjan, më herët është pezulluar nga detyra edhe drejtori i mëparshëm i burgut “313”, për shkak të shkeljeve të konstatuara në llogari të tij.

 

3 Comments

  1. lloji i pa eer,gr,maloku madje llojit shullazi,roshi,frrok e ndok ju qojn nenat e motrat per orgji ne burgje avdylajve,vet shullazit etj.njer mut keta ridhjerjet e stalinit.

  2. Po pse o gazetar te poshter smjaftoeni qe e futet ne burg pa asnje prov vec me opinion e akuzuat per cdo gje te keqe qe ka ndodh ne Shqiperi kot ne ajer dhe tani rrini merreni e me fjal e me llafe

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.