• |
ide | kryesore

Mbërrin në Turqi vajza e sëmurë nga Fushë Kruja, reagon Rama: Shpenzimet do t’i mbulojë qeveria

Lajme, Të fundit

Kryeministri Rama ka reaguar per rastin e 15 vjeçares nga Fushe Kruja e cila u nis me urgjence per ne spitalet turke pasi ishte ne gjendje kritike per jeten. Ne nje postim ne Facebook, Edi Rama shkruan se te gjitha shpenzimet per kurimin e saj do t’i mbuloje qeveria.

“Duke qenë se jo pak prej jush, interesoheni për Elonën, vajzën 15vjeçare që po lufton me një sëmundje shumë të rrallë e të rrezikshme, ju bëj me dije se e kemi asistuar me përkushtim të plotë dhe kemi ndjekur me shumë përparësi procedurën, për kurimin e saj në një spital publik të specializuar në Turqi.

Sidoqoftë ajo para pak ka mbërritur në një spital privat në Stamboll dhe në çdo rast, të gjitha shpenzimet për kurimin e saj, do t’i mbulojë Qeveria Shqiptare.

Uroj megjithë zemër që vogëlushja të kthehet shëndosh e mirë në Shqipëri”, shkruan Rama.

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu