• |
ide | kryesore

Tensionet në Shkodër, protestuesit tentojnë të sulmojnë Tom Doshin (VIDEO)

Lajme, Të fundit

Një grup mbështetësish të Partisë Demoratike,  kanë tentuar të sulmojnë deputetin Tom Doshi, jashtë ambienteve të Bibliotekës së Universitetit “Luigj Gurakuqi” në  Shkodër, pas përfundimit të mbledhjes për konstituimin e Këshillit të ri Bashkiak.


Doshi është ndjekur me brohorima nga turma e protestuesve përgjatë rrugës, ndërkohë që efektivë të shumtë të Policisë ishin në lëvizje për të mbrojtur deputetin.“Sot mora pjesë në mbledhjen e këshillit bashkiak si aleat i PS”- ka thënë Doshi, duke shtuar se ata që nuk morën pjesë në zgjedhje nuk kanë të drejtë të protestojnë.


Këshilli bashkiak i Shkodrës, është konstituuar pavarësisht qendresës së simpatizantëve të PD-së, të kryebashkiakes ende në detyrë, Voltana Ademi dhe të një grupi ish-deputetësh të djathtë.

 

12 Comments

 1. TOM KODOSHI HAHAHAHAHAHAHAAAA ………….. COPA E KARIT QE BO POLITIK DHE DREJTON KETE VEND . E KUPTONI SE NE Ç’DEREXHE KEMI PERFUNDUAR O POPULL ? TE DREJTOHESH NGA TOM KODOSHI QE AKOMA NUK DINE SHQIPEN ???!!!!???????????
  PTUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU JU QIFSHA ROPT OR POLITIKANE KURVA QE E MBUSHET VENDIN DHE POLITIKEN ME KRIMINELE DHE INJORANTE .

  1. Tom Doshi nuk po drejton vendin dhe Shqipen e di shume mire po ta krahasosh me plakun e pjerdhur qe drejtoi,ose me sakte shkaterroi dhe vazhdon ta shkaterroje Shqiperine,pra te mendosh qe demokracia ne Shqiperi ra ne dore te Berishes nga Viçidoli,ky eshte kulmi!!!

   1. Kurdise oren o mavi . Berisha politik ka vdek me kohe por ju e mbani gjall se ju duhet si gogol per te trembur vetveten . Nuk ju beson me njeri .

  1. ÇESHTJE LEPURI . DUHET ME PERZO LEPURIN , POR E KEQJA ESHTE SE LEPURI QE KEMI NE BARK ESHTE ME I MADH SE VETE NJERIU . DUHET KOHE DHE DUHEN BURRA PER FISNIKERI TE TILLA .

 2. ky eshte shteti i perversit , policia me mbrojte doshin , nuk lan gja pa sha njeni tjetrin para 3 vitesh , tash bashkepunojne , nje injorante -vagabond , hajne si doshi me nje pervers si rama per me sundu shkodren kryeqendren e kultures .

 3. Tom Doshi, emer i njohur ne Shkoder, Malesi e Madhe dhe ne Mal te Zi.Kryetar e pronar i TANKEREVE lundrues qe furnizonin me VAJGURI (nafte) avionet MIG 17-19 te Milloshevicit,nepermjet liqenit te Shkodres, ne vitet 1993-1997.Te cilet,pra keto avione, mitralonin e bombardonin kryesisht civilet ne Bosnje-Hercegovine.Godisnin karvanet -autokolone te popullit kosovar qe largoheshin ne drejtim te Shqiperise dhe (N)Maqedonise.
  1997 rezultoi viti fatlum perUCK-ne,furnizimi me arme e municione nga qeveria e z.Berisha,edhe pse me pasoja per shqiptaret koke trashe te Shqiperise.
  Dallimi….!!!???

  1. Ça thu mor trim,po ne ato vite qe paska çu Doshi nafte ne Serbi kush ishte kryeminister dhe si e paska leju shteti i athershem me ba kondrabande e nuk e paska arrestu?!e pra ai krimineli dhe antiShqiptari Sali Ram Berisha e lejoi kondrabanden e karburantit duke thy embargon dhe duke furnizu mikun e vet Millosheviç,kurse kur u ba lufta e UÇKse ne kosove per fat te mire Berisha ishte ne opozite dhe kryeminister ishte Pandeli Majko o i pa tru,informohu para se me shkrujt se i nxjerr syte vedit o trim me flete….

   1. Lexo ma shume or I paemer i ores 17:28 dt19/8/2019!?
    Lufta n’Kosove vertete filloi kur thua ti,por armatimi i UCK or mik “ me tru” ,filloi me Mars 1997.Dhe pergjate gjithe vitit 1997, kur ne shqipkaret vrisnim njeri tjetrin,UCK u armatos mjaftueshem per te fillu rezistencen.Lufta nuk fillon me hunj or trim me “flete “!!??

    1. Nano ka then ne interviste qe armet e depot ju a shperndava un kosovareve ; deklarat me krenari per gazeten kosovare Java …

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu