• |
ide | kryesore

VIDEO/ Çfarë ndodh para restorantit të Mihal Kokëdhimës në Porto Palermo

Lajme, Të fundit

Pas publikimit të videos së dhunës së ushtruar nga pronari i lokalit “Panorma” në Porto Palermo, Mihal Kokëdhima dhe turistëve spanjollë, policia ka marre masa sigurie per të mos lejuar funksionimin e lokalit. Para godinës ndodhej një polic këtë të hënë.

Pranë hotelit dhe restorantit është banesa ku jeton familja e Mihal Kokëdhimës. Atje ndodhet bashkëshortja e tij. Përpjekja për ti marrë asaj versionin per ngjarjen është e kotë: “Asnjë koment, asnjë fjalë për asnjë media, është një pakt qe kam bere me veten time”, thotë ajo.

Burime nga Bashkia e Himarës bëjnë të ditur për Top Channel se ky restorant, që ka edhe shërbim hotelier, si dhe banesa e tij janë ndërtim pa leje. Gjithashtu ne Bashkinë e Himarës thonë se ky biznes nuk janë paguar taksat, ndërsa është ne proces legalizimi dhe nëse nuk do të ligjërohet në harkun e pak ditëve, atëherë burimet e pushtetit vendor thonë se godina mund edhe të shembet.

Ndërkohë plazhi ngjitur, i cili pak dite me parë menaxhohej nga familja Kokëdhima, këtë të hëne ishte i lire per çdo pushues apo turist.

Kurse ne fshatin e tij te lindjes Qeparo banoret ishin te rezervuar per te folur ne lidhje me ngjarjen me turistet spanjolle.

Por një pjesë tjetër e banoreve qe nuk preferuan te flasin para cameras, nuk ndajnë këtë vlerësim pozitiv për të dhënë opinionet e tyre janë të ngjashme me ato qe shkruhen ne faqen e biznesit te tij. Të dielën Gjykata e Vlorës e la ne arrest me burg Mihal Kokëdhimën, ndërsa prokuroria ka ngritur 3 akuza ndaj tij./ TCH

7 Comments

 1. Akoma nuk eshte shembur kjo ndertese, i thençin
  Ngjarje shume e turpshme , imazh shume i shemtuar.
  Ky njeri i keq, bastard, e meriton nje 10 vjecar ne burg

 2. Shtet legen qe nxjerr muskujt me me te dobetit. Po nderrove 2 tjegulla pa leje, te vjen furgoni me 20 police dhe perfundon brenda. Po ndertove pa leje dhe pa paguar taksa ne vendin me te lakmuar te bregdetit, askush nuk te thote gje. Me nje kusht ama: te kesh kontribuar ne fushate me mbushje kutish votimi. Nje lloj Valdrini nga bregu. E gjeni dot per cilen parti?

 3. Une them qe kryeministri duhet tja marre lokalin ketij kokedhime mavrise edhe tja jape ndonje ish dashnores se tij qe se ka bere akoma ministre, apo ndonje eksorte oligarku, apo ndonje gazetari llapaqen.
  Fundi i fundit ky eshte patriotizmi i halldupeve allafrenga te tiranes ne ditet e sotme ngjizur midis drogave edhe kurvave qe quhen eskorta, ministre, gazetare apo poltitkane.
  Sepse Kokedhimi qe eshte ne trojet e te pareve eshte i paligjshem.
  Kurse te ligjshem jane 500 mije maloke qe zbriten nga bjeshket edhe zune toke ku u desh k… ne Tirane, Durres apo apo edhe Ksamil, Sarande e breg.

 4. O ju qifsha turizmin ne qelbistan. Po ketyre nuk i del akoma nga truri furnella me vajgur ne mes te halese. Biznesmena quhen keta?
  Plazhet duken si zbarkimi ne Normandi, dhe kete quani turizem. Gjysma e popullates jane budallenj dhe gjysma tjeter bojne si pidha some.

 5. Shikoni pak ata qe flasin ne video, rrace ariane. Eshte per te ardhur keq qe dhe pse kemi 30 vjet emigracion dhe pothuajse nje brez eshte nderruar qe nga 90 prape kemi ngelur vend numero.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu