• |
ide | kryesore

Zbardhet urdhri i Ramës për Shkodrën: Do të përjashtohet kush nuk voton…

Lajme, Të fundit

Janë zbardhur diskutimet që janë zhvilluar ditën e djeshme në mbledhjen e degës së Partisë Socialiste në Shkodër.

Burime jozyrtare bëjnë të ditur se ish-zv.kryeministrja, Senida Mesi, deputete socialiste në Shkodër, ka deklaruar se me urdhër të shefit të qeverisë, Edi Rama, duhet të përzgjidhet në cilësinë e kreut të ri të Këshillit Bashkiak, Briseida Kadia.

Kush nuk voton Briseidën do te përjashtohet nga PS”, citohet të ketë thënë Mesi, duke përcjellë urdhërin e Ramës. Kadia është një  kandidaturë që mbështetet nga deputeti Tom Doshi.

Ndërkaq, po zhvillohet mbledhja me procedurat përkatëse për konstituimin e Këshillit Bashkiak, në ambientet e Bibliotekës së Universitetit “Luigj Gurakuqi”.

Paralelisht, jashtë ambienteve të Biblotekës,  protesta e organizuar nga Partia Demokratike është përshkallëzuar në përplasje mes tubuesve dhe forcave policore.

 

9 Comments

  1. “””” Burime jozyrtare bëjnë të ditur per Lapsin se …. ”” dhe hopaaaa… e hap thesin e rrenave Shkurdhaku.

  2. Lapsi ne dhe po te bejme ndonje koment ku ta kritikojme dhe lul bashen ju nuk e postoni keshtu ne po lexojme keto qe i bejne freske ose shajne edin e gjate se lulin mezi e kemi

  3. Patjeter. Investitori strategjik TOMA per RROMA, organizatori dhe financuesi i disa grushte e minigrushte shteti, partie (pune socialisre) ska se si mungon. Pa le, nga zgjedhje me komande (zgjedhje leshi) ne zgjedhje keshilli leshi (ka dha.urdhen kumandar kok k..). Te dhjefsha qeverine

  4. Po ky thote do perjashtohen nga ps. Per cfare ps po flet nuk e kuptoj. Per mjaftin e pindurit per rilindjen e spiropalit dhe heroit legjendar skenderbeut? Nuk di si mund te vi ne terezi nga mendja djaloshi edvin. Dini gje ju?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu