• |
ide | kryesore

Fotot e urave te Rruga e Kombit, komentuesit i kujtojnë taksën: Shoku Rama, na e bëre vendin…

Lajme, Të fundit

Në dallim nga debatet televizive, ku parapëlqen të gjendet i vetëm përballë një gazetari, në rrjetet e tij sociale, kryeministri Edi Rama iu përgjigjet një morie ndjekësish, që pothuajse gjithnjë i drejtojnë pyetje apo komente pikante dhe sikletosëse, duke e vënë në vështirësi shefin e qeverisë, i cili shpeshherë është mjaftuar duke iu kthyer përgjigje evazive.

Pasi njoftoi përmes një shënimi në “Facebook” se për çështje ditësh, do të përfundojnë punimet e 7 urave, sipas tij, spektakolare në Rrugën e Kombit, shumë komentues shkojnë përtej dukjes dhe propagandës, duke vënë theksin tek vështirësia e qarkullimit në Fushë-Krujë, ndërsa të tjerë shprehen të pakënaqur me taksës e vendosur.


“Shoku rama e bukur perfundimi ures po esht pak nje ure qe ke ber se trau me token e gjyshit tim esht dhe un paguj 660L kurse te huajt paguajn 5 euro me pak se je shiptaret po vendos pak dor tek cmimi rruges se na e bere vendlindjen me shku veq nje her ne vit”-shkruan një komentues.

Replikat:

 

3 Comments

 1. Qelbesira ta shet kontraten e rrjepjes 30 vjecare si nder.

  Bebet qe nuk jane lindur I ka futur ne kontrate.

  Shoqja Ambasade.

  Qelbesires Koncesionar nuk I kercet per SPAK

  1. Beri Drejtesine qe donte.

  2. U kujdes qe KLP dhe KLGj te kontrollohet nga Rilindja.
  Ky eshte fakt.

  3. Ka miratuar Ligje se fundit ku Qelbesirat Deputete dhe Ministra, mbrohen embelsisht.

  4. Ka aq shumenpara gga PPP qe do marre cdo 1 Janar, ne 30 vitet e ardhshme, sa nga ana financiare ta fut dhe ty moj Ambasade.
  Eshte kujdesur qe Kontratat PPP ye furnizojne qelbesiren financiarisht per nje kohe shume te gjate.

  5. Vetem Kontrata e ndyre dhe poshteruese e Rruges se kombit,
  e ben Qelbeairen material per BURG

 2. Rama mashtrues ordiner ,kudo ne bote do bente lojen e tre letrave ose murator, ne Shqiperine e labeve ben kryeminister 🤮🤮🤮

 3. Qar shkerdhat km kujt i tregon keto super mashtrime rruga e kombit qe vet e ka deklaruar si rruga e askundit (hapni arkivat e tel)dhe se ne ate rruge e paguajm 4 her rrjesht si ska turp ky palaqo km more rrac muti🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈🙈💩💩💩💩💩🌹🌹

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu