• |
ide | kryesore

Zjarr i madh në Gjirokastër, rrezikojnë banesat

Lajme

Një zjarr i madh ka rënë këtë mbrëmje në Mashkullorë të Gjirokastrës, duke përfshirë kullotat poshtë fshatit.

Zjarri dyshohet të jetë i qëllimshëm për pastrimin e kullotave, ndërsa në vendngjarje kanë mbërritur forcat zjarrfikëse të Gjirokastrës, të cilat po punojnë për shuarjen e flakëve.

Ndërkohë, era e fortë e mbrëmjes dhe barërat e thatë po favorizojnë përhapjen e flakëve me vështirësi, duke krijuar panik te banorët, pasi rrezikojnë të prekin disa shtëpi.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu