• |
ide | kryesore

Divjakë, arrestohet i riu që kundërshtoi me dhunë forcat e policisë

Lajme

Një person është arrestuar ditën e sotme pasi ka kundërshtuar me dhunë punonjësit e Patrullës së Përgjithshme. Ngjarja ka ndodhur në Divjakë. I arrestuari është shtetasi me iniciale E.B, 27 vjeç, banues në Divjakë.

Njoftimi i policisë

Kundërshtoi me dhunë punonjësit e Patrullës së Përgjithshme, arrestohet në flagrancë autori.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Divjakë, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit:

E.B, 27 vjeç, banues në Divjakë

Arrestimi i këtij shtetasi u bë pasi në rrugën e plazhit të Divjakës, duke drejtuar automjetin tip “Land Rover”, ka kundërshtuar me dhunë dhe ka goditur me grushta dy punonjës të Patrullës së Përgjithshme.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Lushnje për veprën penale “Kundërshtimi i punonjësit të policisë së rendit publik”.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu