• |
ide | kryesore

Pas arrestimit të vajzës, ndërron jetë nëna e prokurores speciale në Maqedoni

Lajme, Të fundit

‘Ditën e sotme në Gjevgjeli ka ndërruar jetë e ëma e prokurores speciale Katica Janeva’, raportojne mediat maqedonase. Kjo ka ndodhur pak pas lajmit se Janeva është arrestuar.

Katica Janeva u mor sot nga shtëpia e saj në Kozle dhe nën shoqërimin e policisë u dërgua në PSP, ku u krye bastisje në prezencë të saj. Janevës iu mor laptopi zyrtar.


Ruskoska në konferencë njoftoi se Prokuroria ka kërkuar paraburgim për Katica Janevën. /Zhurnal.mk/

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu