• |
ide | kryesore

Dua tregon dhuratën e ditëlindjes nga Anwar (Foto)

Paparazzi, Slider

Dua ka lindur në 22 gusht të vitit 1995 në Londër, nga prindërit Dukagjin dhe Anesa Lipa.
Karriera e saj muzikore nisi në moshën 14 vjeçare, kur filloi të publikonte këngë cover nga artistë të tjerë në YouTube. Në vitin 2015, ajo u nënshkroi me Warner Music Group dhe shumë shpejt lancoi këngën e saj të parë.


Ajo ka publikuar në InstaStory një nga dhuratat e para që ka marrë në ditëlindjen e 24-të, e që është një gur i çmuar nga i dashuri i saj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu