• |
ide | kryesore

Pak ditë pas konstituimit, dorëhiqet sekretari i Këshillit Bashkiak në Shkodër

Lajme, Të fundit

Vetëm pak ditë pas konstituimit, sekretari i Këshillit bashkiak të Shkodrës, Suel Hadri, është dorëhequr nga detyra.

Lënia e detyrës nga Hadri është zyrtarizim i qendrimit të mëparshëm të shprehur prej tij, kur refuzoi që të drejtonte mbledhjen e konstituimit të Këshillit të ri Bashkiak, të mbajtur më 19 gusht në ambientet e Biblotekës së Universitetit “Luigj Gurakuqi”.

Në shkresën ku i komunikuohetdorëheqja kryebashkiakes ende në detyrë, Voltana Ademit dhe prefektit të Shkodrës, Çesk Milljes, Hadri njofton se vendimi është marrë për arsye personale.

 

 

2 Comments

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu