• |
ide | kryesore

Shembja e digës së HEC-it në kanionin e Holtës, PD: Investitori është mik i Taulant Ballës

Lajme, Të fundit

Bashkia e Gramshit ka zbatuar ditën e sotme vendimin për shembjen e digës së betonit në Kanionin e Holtës, ku ishte parashikuar ngritja e një hidrocentrali.

Ndërtimi i HEC-it u kundërshtua ashpër disa muaj më parë nga banorët e zonës dhe qeveria u tërhoq përkohësisht nga projekti, që ka nisur të konkretizohet.

Ky lajm nuk është pritur nga dega lokale e Partisë Demokratike, që ka ngritur pretendimin se investitori i këtij HEC-i është mik i kreut të grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla, i cili e ka mohuar këtë akuzë.

 

Të dashur qytetarët e mi, me kënaqësi dua t'ju njoftoj se është marrë vendimi për prishjen e digës së betonit pranë Kanionit të Holtës. Edhe njëher doja të falënderoja 🙏të gjithë ata që reaguan dhe mbështetën, se bashku me mua, interesin e qytetarëve të Gramshit.Falenderoj🙏 veçanërisht ministren përkatëse, zonjën e nderuar Belinda Balluku e cila u përgjigj pozitivisht shqetësimit tonë, spektrin politikë ku unë bëj pjesë që na mbështetën me reagimin e menjëhershëm, banorët e zonës, aktivistët e ndryshëm që dolën në mbrojtje të një kauze🗣 të drejtë dhe të gjitha mediat që i dhanë jehonë problemit të qytetarëve të Gramshit. Iku koha kur Bashkia e Gramshit përbuzej dhe pasuritë e shumta natyrore përdoreshin për përfitime personale të një grupi të caktuar personash. Bashkia Gramsh nën drejtimin tim nuk do lejoj asnjë investim, sado strategjik të jetë nëse cënon pasuritë natyrore të zonës. Janë pasuri që na i ka falur zoti dhe nuk duhet të keqpërdoren. Bashkia nën drejtimin tim do udhëhiqet gjithmonë drejt interesave qytetare🙋‍♂️.

Publiée par Klodian Tace – Faqja Zyrtare sur Vendredi 23 août 2019

 

 

2 Comments

  1. Kryehajduti Damian Gjiknuri duhet burgosur sa me pare, per qindra leje te tilla qe ka dhene pa kriter.
    Masaker qe kalon cdo lloj kufiri makaber

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu