• |
ide | kryesore

Rekordi në Sazan/ Kapet një peshkaqen 3.3 metra

Stil

Një peshkaqen është kapur ditën e sotme në veri të ishullit të Sazanit, jashtë gjirit të Vlorës.

Mësohet se peshkaqeni dhelpër ishte i gjatë rreth 3,3 metra dhe peshonte 200 kg. Ai nuk konsiderohet nga grabitqarët detarë më të rrezikshëm, por gjithsesi nuk është miqësor.


Ai futet në llojin e specieve në rrezik zhdukje, nuk rri në afërsi të bregut të detit dhe gjithmone lundron në thellësi të mëdha

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu