• |
ide | kryesore

Kur luan Juventus ndryshohet edhe këmisha: ja arsyeja pse arbitri e detyroi D’Aversa ta bënte

Sport

Një episod i vecantë dhe tepër kurjoz ka ndodhur në ndeshjen e javës së parë të Serie A mes Parmës e Juventus. Gjatë pjesës së parë të sfidës në Tardini tekniku i emilianëve Roberto D’Aversa vishte një fanellë të bardhë, të cilën arbitri Maresca i kërkoi ta ndryshonte. Arsyeja ishte e thjeshtë: për arbitrin ishte rreziku që D’Aversa të ngatërrohej me fanellat e bardha të lojtarëve vendas në fushë. Kështu tekniku i cuditur shpejtoi të vishte një këmishë të errët.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu