• |
ide | kryesore

I hackojnë llogarinë e Twitter-it, vlogeri poston foton nudo (FOTO)

Paparazzi, Slider

James Charles është një vlogerat më të ndjekur në rrjetet sociale dhe kanali i tij në Youtube numëron më shumë se 16 milionë të abonuar. Megjithatë ai u vu në qendër të vëmendjes disa kohë më parë, për shkak të zënkës me mentoren e tij, vlogeren tjetër Tati Westbrook, situatë nga e cila doli me disa milionë ndjekës më pak dhe një rënie besueshmëri të gjërë në publik.

Por teksa gjërat i ishin kthyer normaliteitetit dhe James vazhdonte postonte video-t e tij të make up-it apo të këshillave të bukurisë, duket se një tjetër rast i pakëndshëm i ka ndodhur 20-vjeçarit.


Llogaria e tij në Twitter u hackua, madje u kërcënua dhe privatësia e telefonit të tij dhe rrjeteve të tjera sociale, e siç ndodh në të tilla raste, ka rrezik që foto apo video private të publikohen. Por ai arriti që ta merrte sërish mbrapsht llogarinë dhe si një masë sigurie për herën tjetër kur një gjë e tillë mund t’i ndodhë, vlogeri ka postuar këtë foto nudo:

James Charles

@jamescharles

hi I got my account back ? just case I ever get hacked again, here’s the ONLY nude I’ve ever taken! can’t threaten me with it now ??? get a life

View image on Twitter

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.