• |
ide | kryesore

Kundërargument/ Dritan Hila: Etilda Gjonaj i ka paguar shumë lirë netët 700 euro në hotele

Arkiva, Të fundit

Autori i emisionit “Dritare”, Dritan Hila, ka komentuar faturën e Ministres së Drejtësisë Etilda Gjonaj e cila akuzohet se ka fjetur në një hotel për një natë 700 euro.

Hila shkruan se reagimet kundër ministers, janë reagime të paditurish, e të padalurish, ndërsa shton se këto veprime i kanë bërë të gjithë.
Lexo me tej:

Dinjiteti i atyre që mbrojnë shpenzimet ekstravagante të Etildës


Reagimi i plotë i Hilës:

Gjonaj bën mirë të blejë shtëpi jashtë, siç bëjnë kolegët e saj në pozite dhe opozitë. Kështu do akuzohet e shumta për mospagesë dritash
Dhe mjaft me këto reagime hormonale të padalësh e të paditurish. E ka bërë edhe Berisha e ministrat e tij kur shkonte në New York apo Bruksel,  kur paguanin salla për takime me diasporën, dhe nuk është marrë njeri me to.
Po ju sjell një shembull: në Milano, Hotel Delle Nazioni (3 yje, dhe nja 30 vjet pa vënë dorë) që në kohë të zakonshme bën 80€, kur ka panaire Fiera di Milano bën 300€.

20 Comments

 1. O Zhapiku i Rudina Xhunges sipas teje kjo qe bejne keta monstra te qeverise me shpenzimet ne hotelet luksoze na qenkerka normale’

 2. Te thuesh qe asht diçka normale me pagu 700 euro per nji natë ne nji hotel te Brukselit me le pa fjalë.
  Siç duket Hila paska mberdhif ne mes te gushtit !!!!!!!!!

 3. Po pse o Hilosh per Panair ka vajt ne Berlin kjo goca qe paskan fjet te gjithe me nje dhome, apo ne bruksel apo rome, ne duket se qenke i pa dale ti se mbi 50 perqin e Shqiptarve kane dale e jane tu dale me shume keto 6 vjet eripjelljes tate. Nuk mbulohet dilli me shoshe o Hiloshe

 4. Ky hila dhe kjo xhunga nuk e kuptojne qe jane bere te neveritshem. Apo nuk shohin me nga syte. Keta jane dhe ” prinder”. Sa te lire gazetare. Helbete hila ka qene zv.minister i kodhelit te kacatoreve. Eh mor te mjere…

 5. Ky fshatari eshte shum i dalur ka shetitur piluri
  dhe terbaci n stacioni i fundit Y

  Tirana e siguroi punen e servilit bashke me te shoqen

 6. Ky Hila kur jshte zv minister ii mbrojtjes dhane nje vw passat te 2008 dhe e refuzoi me lerbuzje duke thene: pse me kete do leviz une, keshtu qe u detyruan te gjene nje makine te re. Peysni tek brigada e transportit. Legen

 7. Shoku Hila merr persiper mbrojtjen e shoqes se organizates ku militojne te tre bashke me te shoqen. Ai shtremberon me qellim thelbin e muhabetit. Askush nuk thote qe ne bote nuk ka hotele te shtrenjte. Me leket e veta le te paguante 1700 Euro naten po te donte. Ajo qe harron avokati mbrojtes i ripjelljes, eshte fakti qe keto fatura paguhen nga taksat tona.

 8. Gezoi moj ato eurot. I ke nga i dashuri jot fatmir xhafaj me ndihmen e erion veliajt dhe fal edi rames. Keshtu funksionon bota sot kshuqe qiji motren. Shkerdheja ndjenjat me leket tona zgjeroje lafshen tende pukiane me era djath i mykur gorgonzola.

 9. ne rast se ke bytheqire me fenomenal eshte legeni HILA , antipatik si muç nano , lorenc vangjeli dhe legenat nazarko

 10. Po ketu te mbrojne per vjedhjet. Dhe dalin ne televizion bashkefshataret e Kokedhimes se Himares. Une nuk e kuptoj kete race se nga vjen. Nuk e besoj se jane shqiptare . Po ne Suedi a ke qene oj Hile?.

 11. O hil ma burre kurve se ty skam pa dhe muc nano e vangjeli sdo merrnin guximin me fol apo ske ca argumenta qe te len pa fjal

 12. Eshte i njenti mender bythqm qe i jep leksione demokracie botes ke emision-muti i tij, ketu thote vari qarin se kshu ka bere edhe berisha. Car hipokrit grushtyp

 13. Burre legen qelepirxhi me prejardhje katundar zhuls qurranjos qe i veshi e i mbathi Partia punes si komunist e spiuna te rrezikshem, qe ishin si familje.
  Nga pabreks e morracak ben sikur vjen nga shtrese e larte, harbuti delenxhiu i mutit.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu