• |
ide | kryesore

Të famshmit që ‘çmenden’ pas video lojërave

Paparazzi, Slider

Video-lojërat janë një formë popullore e argëtimit për njerëz të panumërt në të gjithë globin dhe të famshmit nuk bëjnë përjashtim.


Bota e lojërave është rritur në mënyrë eksponenciale. Sot, është një industri shumë milionëshe. Vlerësohet se ka mbi 2.5 miliardë lojtarë në të gjithë botën dhe midis këtij numri të madh, do të gjeni edhe shumë njerëz të famshëm. Në fakt, disa nga këta të famshëm madje pranuan të kalojnë orë të tëra duke luajtur lojërat e tyre të preferuara!


Eminem –Reperit i pëlqen të luajë ‘Call of Duty: Black Ops’. Ai bëri një partneritet me producentin e lojës, Activision dhe këngën e tij, ‘Won’t Back Down’, madje shfaqet në video lojën.

Daniel Craig – Me sa duket James Bond pëlqen të luajë ‘Halo’ dhe ‘Guitar Hero’

Mila Kunis – Aktores së njohur i pëlqen të luajë ‘Minecraft’, ‘Call of Duty’ dhe ‘World of Warcraft’

Justin Bieber – Këngëtari dihet se luan ‘Call of Duty ’, por atij i pëlqejnë edhe lojërat e tjera, siç janë Mario Mario Kart’ dhe Hal Halo: Reach ’

Megan Fox – Aktorja e “The Transformer” dhe “Teenage Mutants Ninja Turtles”, ndoshta mund të shkelmojnë prapanicën tuaj duke luajtur Mort Mortal Kombat . 

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.