• |
ide | kryesore

‘Bie’ një tjetër drejtor në Shkodër, dorëhiqet kreu i Hetimit Tatimor

Lajme, Të fundit

Jep dorëheqjen drejtori i hetimit tatimor në Shkodër, Agim Shimaj, i emëruar më pak se 2 muaj më parë nga ministrja Denaj.


Kjo dorëheqje vjen në vazhdën e dorëheqjeve të drejtorëve në Shkodër pas kritikave të kryeministrit Edi Rama në mbledhjen e kryesisë së partisë Socialiste me drejtorët e kryeqendrës së veriut .


Agim Shimaj njihet si një nga anëtarët e partisë Socialiste që në fillimet e saj si dhe anëtar i Asamblesë së Përgjithshme .

Pak kohë më parë Agim Shimaj ka qenë në postin e koordinatorit të partisë Socialiste në Shkodër.

Pas urdhrit të Ramës ditën e djeshme, sot kanë dhënë dorëheqjen 8 drejtorë rajonalë në Shkodër. Urdhri i Ramës u bë publik dhe nga kryetarja e Këshillit Bashkiak në Shkdoër, Brisela Kadia, e cila u shpreh se zëvendësimi i tyre do bëhet me gra. Sot 8 drejtorë kanë zbatuar urdhrin e Kryeministrit dhe kanë dhënë dorëheqjen.

5 Comments

  1. Bravo. Kjo eshte Shqiperia qe duam. Administrate per qytetaret, jo partiake por profesionale, sipas meritokracise dhe shkerdhatikracise. WTF, japin doreheqje nga administrata (???) me urdher te KM (???). Skemi hasur ne legjislacion te tille skeme. Mbase nje rast per SPAK apo BKH per hetim te KM (futja pordhes thuaj). Ore pse nuk emerojne Bolinon koordinator te partise atje, dhe drejtor te te tera drejtorive , sipas porosise se KM….

  2. Ja kha’ ooc ooc ooc,ja kha’…
    Edhe qe’ (ka’ qe terheq parmenden), u banen te gjithe shkodranet!!!???E PS-se eahh!???
    Asnji nga ju te shtate nuk asht shkodran.
    Jeni t’ardhur nga viset mocalore servilore te albaniqelbistanit.
    Usht ngordhalaqer te pa karakter,copa muti qe ju shtypin me thunder. E pordhet Shkodren….!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu