• |
ide | kryesore

Këngëtarja shqiptare, fituese e festivalit në Rusi

Paparazzi, Slider

Dje u fol gjatë në mediat rozë  për këngëtaren shqiptare  Inis Neziri që ishte  pjesëmarrëse dhe me shumë mundësi fituese e festivalit “New Wave Festival 2019” në Rusi. Këngëtarja e re mundi konkurrentët e tjerë dhe u rendit në vendin e parë, me 280 pikë.

Ajo u vlerësua për vokalin e fuqishëm dhe paraqitjen dinjitoze.


Inis pati mbështetjen e një sërë figurash të njohura në vend duke nisur me Aurela Gaçen, që postoi e para për të, Soni Malaj, Albi Nako, Eleni Foureira, Enada dhe Gerd Vaso etj.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu