• |
ide | kryesore

Ndikimi i Soros në Shqipëri, Meta: Duhet të mbrojmë interesat tona kombëtare

Arkiva, Lajme, Të fundit

Në intervistën dhënën të përditshmes italine, ‘Il Giornale’ Presidenti Ilir Meta u ndal edhe në akuzat për Xhorxh Soros për të cilat tha se duhet të jemi të kujdesshëm, të mbrojmë interesat kombëtare pa përfunduar në duart e lojëtarëve ndërkombëtarë privat.

Keni denoncuar në deklaratat tuaja ndikimin e Soros në Shqipëri, cila është marrëdhënia midis Shoqërisë së Hapur dhe reformës së sistemit juridik shqiptar?


Ne jemi një komb i vogël dhe duhet të jemi të kujdesshëm në një epokë globalizimi si ajo e tanishmja për të ruajtur vlerat që janë në bazë të Shqipërisë duke filluar nga identiteti ynë. Ne duhet të mbrojmë interesat tona kombëtare pa përfunduar në duart e lojtarëve ndërkombëtarë privatë. Unë nuk jam një populist, por një realist që dëshiron të mbrojë Shqipërinë .

9 Comments

  1. Me te mbrojt interesat kombetare like floriri eshte si me ven ujkun te ruaj delet. like floriri e do fort kombin, aq sa gjith floririn e vodhi vet per ta mbrojtur nga hajdut te tjer. aq shum e do kombin sa malin e tomorrit (se e mban veten dhe per besimtar ky shpirtshitur) e bere fusha apo pllaja e tomorrit. aq patriot eshte ky sa e mbushi administraten me lloj lloj halabakesh injorant vetem se ishin me lsi dhe paguanin royalty 5% Like floririt. like hajduti u kap me ze e me figur qe nga dashuria e madhe per kombin i thoshte dritan priftit te emeronte ne pozicione te larta te administrates ca shok te ketij avni rustemi qe nuk kishin as shkollen fillore. ky patriot, nga frika e reformes, ishte gati ta digjte shqiperin sepse aq shum e do ky vendin saqe nuk e koncepton dot kete vend pa veten e tij si kryehajdut halabak.

  2. Nqs e do kombin o Like floriri, jep dorheqjen, shko rrefeu ne prokurori ca ke ber ti me mac e me kuc e me shoqni, dorezo gjen e vjedhur dhe thuaji burgut hapu. kjo eshte e vetmja gje e mir qe nje cop hajduti halabak e ordiner si puna jote mund ti bej kombit. mut njeri

  3. po po, amerika imperialiste ta ka fajin ty cop muti e cop hajduti. ske punuar nje dit per kete komb po qe kur ke fut kembet ne politik vetem per xhepat e tu dhe te servilave ke menduar o njeli i lig e i keq. karma vonon po nuk harron. do te vij edhe ty momenti fisqir i rendomt.

  4. Antar me te drejta te plota i Akademise se Shkencave, shkencetar i shtanges, Prof. Dr. Baftiar Allende. Cfare zheniu, cfare atdhetari, cfare largepamesi, cfare burreshtetas, mbi te gjitha trim dhe sypatrumbur. Rrofte shtanga dhe gruaja e bes kallakut qe i bon zbor presidences.

  5. Kur u be dhe ky lopcar skrapari, pjelle e Gradecit, te flase per interes kombetar dhe kunder Soros, atehere mund te themi qe i pame te gjitha ne kete vend

  6. Sorosi ka gati 30 vjet aty tashti te doli gjumi ty per interesat kombetare? Ke qene dhe kryeminister kur Sorrosi vinte ne Shqiperi cfare ndodhi me interesat kombetare apo dil e fol kot sa per te mbush lajmet e dites

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu