• |
ide | kryesore

Thaçi: Nuk do të lejojmë që gjenocidi serb të kalojë i pandëshkuar

Lajme, Të fundit

Në Ditën Ndërkombëtare të Personave të Pagjetur në Kosovë, Presidenti Hashim Thaçi, kërkon nga institucionet ndërkombëtare që të bëjnë më shumë për zbardhjen e fatit të të pagjeturve.

“Në Ditën Ndërkombëtare të Personave të Pagjetur kujtojmë vajzat e djemtë, nënat e baballarët, motrat e vëllezërit dhe çdo të dashur tonë, fati i të cilëve ende nuk është zbardhur që nga lufta në Kosovë. Zbardhja e fatit të të pagjeturve është jetike për familjet tona dhe për Republikën e Kosovës, për të kaluarën, të tashmen dhe të ardhmen tone”.

”Nuk mund të ketë paqe pa e zbardhur të vërtetën e fatit të tyre dhe pa dhënë përgjegjësi kryesit e krimeve. Nuk do të ndalemi deri në zbardhjen e fatit të çdo të pagjeturi në Kosovë! As ne dhe as bashkësia ndërkombëtare nuk mund të lejojmë që gjenocidi serb në Kosovë të harrohet dhe të kalojë i pandëshkuar”,shkruan Thaçi në Facebook.

1 Comment

  1. I PA fytyre si gjarperi . Bashkeautori i ndaries se Kosoves flet per genocid serbe sa i peshtir eshte ky spiuni i felliqur i serbeve Hapni syte kosovar eshte i felliqur .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu