• |
ide | kryesore

Dështon transferimi i Neymar, Leonardo sulmon Barcelonën: “Ndoshta kanë mbetur pa para”

Sport

Intriga Neymar është një lëmsh i destinuar të mbetet i pa zgjidhur. Pikërisht kur u duk se braziliani po kthehej në Katalonjë, erdhi dështimi i tratativave, që ka nervozuar shumë Leonardo, drejtorin sportiv të PSG, që nuk i ka kursyer sulmet e ironit kundër Barcellona: “E vetmja ofertë e shkruar nga ana e Barcellona mbërriti vetëm në datën 27. Ishim të gatshëm të flisnim për para dhe lojtarë në këmbim, por pastaj nuk erdhi kurrë konfirmimi në linjë me kërkesat tona. Kështu që akord nuk ka”.

Në fakt situata ishte kuptuar me refuzimin deciziv të Dembelé për tu transferuar në Paris. “Ka një afat natyral që është mbyllja e merkatos, por tani varet nga Barcellona”, saktëson Leo. “Dembelé është tërhequr mbrapsht? Ndoshta e ka mësuar vetëm në 27 nga mediat që hynte në tratativë”. Batuta finale është ajo gjithë sarkazëm, duke iu referuar parave të shpenzuara nga katalanasit për Griezmann e lojtarë të tjerë: “Shumë skuadra e kanë bërë merkaton në fillim të verës. Duket që pastaj kanë mbetur pa para”.


Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.

Kthehu